Czym jest balon

09-03-2021

Balon to hermetyczna torba wykonana z lekkiego materiału, który można nadmuchać powietrzem lub gazem. Balony-zabawki są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, aby zachwycać dzieci i dorosłych na przyjęciach urodzinowych i innych uroczystych okazjach.

Balony zostały po raz pierwszy wynalezione we Francji pod koniec XVIII wieku. Dwóch producentów papieru, Jacques i Joseph Montgolfierowie, odkryli, że gdy papierowe torby są wypełnione gorącym powietrzem, torby unoszą się. Szybko zdając sobie sprawę z tego potencjału, zaczęli eksperymentować z balonami wykonanymi z różnych materiałów, takich jak papier, tkanina i jedwab. Pierwszą publiczną demonstrację lżejszego od powietrza balonu dokonali w czerwcu 1783 roku z balonem o średnicy 11 m wykonanym z tkaniny wyłożonej papierem. Później tego samego roku Jacques Charles latał balonem wykonanym z jedwabiu pokrytego gumowym lakierem i wypełnionym wodorem, gazem lżejszym od powietrza. Te wczesne demonstracje wzbudziły wiele emocji, a balony wkrótce znalazły wiele zastosowań w nauce, sporcie i reklamie.

Gumowy balonik, jaki znamy dzisiaj, różni się od wczesnych balonów tym, że jest wykonany w całości z gumy. Balon jest doskonałym nośnikiem reklamy- zapewnia odpowiednią widoczność, przyciąga uwagę oraz jest estetyczny. 

Balon reklamowy jest również umiarkowanie tanim gadżetem reklamowym na, którego może sobie pozwolić każdy.