Jak zaprojektować koszulkę – wiedza praktyczna

28-10-2019

Jeśli planujesz wykonać odzież z własnym nadrukiem, musisz określić kilka szczegółów bez, których ciężko będzie zacząć. Musisz określić czy zamówienie będzie odzieżą do dalszej odsprzedaży np. w Twoim sklepie, będzie odzieżą dla pracowników czy może pojedynczą sztuką na użytek własny.

Zacznijmy od początku- musimy wybrać rodzaj oraz krój koszulek jaki nas interesuje. W swojej ofercie mamy dostępnych kilkanaście różnych modeli. O jakości odzieży wcale nie świadczy gramatura, ma natomiast znaczenie podczas wyboru metody znakowania gdyż do haftu są potrzebne koszulki z gramaturą powyżej 200/220g. Osobiście uważamy iż koszulki z składem 100% bawełna są najlepsze jakościowo lub z drobną domieszką poliestru/elastanu. Do wyboru są bawełny czesane lub pół czesne. Ważne jest by koszulka była trwała i przygotowana na czekające ją warunki.

Należy wybrać metodę znakowania spośród kilku opcji. Wybór zależy od następujących czynników: projekt, nakład, materiał oraz rodzaj odzieży, przeznaczenie.

- sitodruk jest idealny przy dużych nakładach, jednokolorowej grafiki

- folia flex – mniejsze nakłady w pełnych kolorach

- haft komputerowy w przypadku np. polarów lub grubszej odzieży

- nadruk cyfrowy DTG – mniejszy nakład grafiki fullcolor

- sublimacja odzież poliestrowa

Ważne jest również odpowiednie przygotowanie pliku- część nadruków można wykonać tylko z grafiki wektorowej. Do wykonania sitodruku lub foli termo transferowej niezbędna jest grafika w krzywych natomiast do sublimacji nie jest warunkiem koniecznym. Zawsze gdy pojawiają się wątpliwości najlepiej jest do nas zadzwonić lub się skontaktować mailowo.