System identyfikacji wizualnej firmy - Logo w naszej przestrzeni

23-10-2019

Pojęcie jest to znane każdej osobie, która miała styczność z marketingiem, biznesem lub public relations (PR). Przedsiębiorca wcale nie musi być znakomitym marketingowcem- dlatego przychodzimy z pomocą. Identyfikacja wizualna firmy to podstawowe narzędzie do kreowania wizerunku marki. To pojęcie określa ogół symboli i zasad panujących w firmie, które w spójny sposób określają markę. Powszechnymi elementami to oczywiście logo firmy, font, kolorystyka, wystrój, odzież firmowa, wygląd produktów oraz opakowań, jednolity wygląd materiałów promocyjnych.

Przy identyfikacji firmy ważnym aspektem są wizytówki- jest to nieodłączny element promocyjny firmy. Jest ważne by wizytówki miały spójny wygląd z całością marki. Wizytówki, ulotki oraz papier firmowy powinny mieć przemyślane projekty wpasowujące się identyfikację wizualną przedsiębiorstwa. Jest to ważne gdyż klientowi musi utrwalić się spójny wizerunek firmy- jeśli produkty, wizytówki i inne gadżety będą znacząco od siebie się różnić wizerunek nie zostanie utrwalony.

Na jakich podstawowych produktach powinniśmy się skupić:

- wizytówki

- ulotki

- papier firmowy

- opakowania np. torby papierowe

- pieczątki

- długopisy, notesy

- ubiór pracowników

Wyżej wymienione pozycje to początek wdrażania identyfikacji wizualnej. Utrzymanie wizualizacja przynosi korzyści takie jak rozpoznawalność marki ( np. kolor niebieski pepsi kolor czerwony coca-cola). Możliwość wyróżnienia spośród konkurencji oraz oszczędność. Jasno określone reguły i wymagania kreowania wizerunku pomagają zaoszczędzić pieniądze i czas. Polecamy również nasze usługi projektowania logo, znaku graficznego firmowego [klik]. Projektujemy zarówno wzory przemysłowy jak i znaki towarowe. Zachęcamy do skorzystać z usług graficznych firmy Koszulkolandia.